top of page
  • De aller fleste produsenter av symaskiner, har såkalte "billigmaskiner" i sitt sortiment. Det vil si symaskiner som koster fra ca 1000 til 3500kr i butikken. 
     

  • Dette er oftest maskiner som er designet for masseproduksjon, der deler, både når deg gjelder plast, elektronikk, og metall har en kvalitet der reparasjon/utskifting ikke vil lønne seg. Ryker delen etter 1/2 eller kanskje 2 år, kjøper man ny maskin. Noen av disse symaskinene har deksler som ikke kan demonteres uten å ødelegge plasten. De kan derfor ikke åpnes for å smøre/bytte deler. Maskinene kan være gode å sy på og ha mange sømmer/funksjoner men kan ofte vise seg å være en "bruk og kast vare".

  • Sy-glede kan absolutt skapes i bøtter og spann, på såkalte masseproduserte billg-maskiner, men den kan drepes like raskt som den kom, siden de ikke kan repareres, eller man har ønsker å bruke en elementær funksjon, ikke finnes, eller fungerer som forventet. Dett kan være alt fra mulighet til god sting-bredde, og lengde, transportørvandring, trykkfotjusteringsmulighet mm.

  • Hvis det er mulighet for å åpne opp maskinen, vil de fleste symaskin-reperatører takke nei til arbeidsoppdraget, da tiden han/hun bruker på å justere/reparere ikke vil svare seg i forhold til varens verdi. Deler til maskinene kan også være svært vanskelig å skaffe, siden forhandlere og reparatører har fokus på å ha deler og tilbehør til maskiner de selv går god for kvalitetsmessig, og dermed har i eget sortiment.

  • Står du fast med noe når det gjelder din symaskin? Der det sjelden butikkpersonalet i dagligvare/supermarked/el.butikker har kunnskap nok innen symaskiner, ulike modeller og søm, til å kunne hjelpe deg videre, mens de fleste fag-handlere har god kunnskap og på som en av sine hovedoppgaver å informere og gi råd i forhold til produkter som er kjøpt hos dem, slik at du blir fornøyd og har god nytte av produktet.

  • De fleste fag-handlere tilbyr service/vedlikehold/reparasjon lokalt, eller har avtale med en reparatør i området, mens garantisaker og reparasjon av maskiner som ikke er kjøpt i faghandelen,  oftest på sendes langt, ofte til utlandet når problemer oppstår. Vanlig service og vedlikehold er vanligvis ikke ett tilbud til deres kunder.

Vi fokuserer på trygghet, læring, kunnskap og mestring som grunnlag for individuell vekst og utvikling, innad i vår bedrift! 

I forhold til våre kunder og samarbeidspartnere er målet å tilby kvalitetsvarer,- og tjenester til konkurransedyktige priser samtidig som vi håper vi klarer å inspirere til aktivitet, skapertrang,og arbeidsglede 🌞🌞   🌞,

  • Facebook
  • Youtube
  • Instagram
  • TikTok
Logo1-kvadrat-graa-_edited.jpg

Besøk oss

Fast åpningstid er Mandag, onsdag og fredag

fra kl. 11-16, torsdag 17-19

Lørdag 12-15. 

Stikk gjerne innom, vi har mange varer inne. Det er mulig å  komme utenom åpningstidene, send en melding/ring og spør :)

Kontakt oss

Amari AS

- Vinylhobby -

Mysen stoff & Symaskiner

 

Utstyr og tilbehør til katt og smådyrsoppdrett

Tlf.: 92 02 1530

Høytorpveien 34

1850 Mysen

vinylhobby@amari.no

Fortell oss

Takk for innsendingen din!

bottom of page